Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Wina białe - Sklep internetowy Alkohole Online

Wina białe - Sklep internetowy Alkohole Online

Amatorów białego wina znajdziemy niemal w każdym europejskim domu – to trunek o uznanej klasie, doskonały zarówno do degustacji, jak i jako świadomie dobrany dodatek do potraw. Białe wina produkowane są na całym świecie, a każdy region do praktyki produkcyjnej dodał coś własnego – regionalny i kulturowy szczegół, wyczuwalny w bukiecie i smaku.

Jest 67 produktów.

Pokazano 1-50 z 67 pozycji

Wina białe – szczepy, rodzaje, regiony świata

Sklep internetowy z winami Alkohol Online z dbałością o gusta polskich amatorów wina, przygotował bogaty katalog trunków, produkowanych w różnych zakątkach świata. Dominują białe wina wytrawne, czyli swoista klasyka, ale nie entuzjaści innych odmian znajdą tutaj także wina białe wytrawne oraz popularne w Polsce białe wino słodkie, doskonałe latem oraz do lekkiej konsumpcji podczas wieczornych spotkań z przyjaciółmi.

Jak podawać białe wino?

Wina białe pija się w odpowiedniej temperaturze, jest ona niższa niż w przypadku wina czerwonego, ale nie może być też taka jak w lodówce lub zamrażarce, gdyż niemożliwym będzie uzyskać pełnię bukietu i aromatu, podobnie jak ma się to w przypadku whisky. Białe wina wytrawne powinno podawać się w temperaturze około 8 do 10 stopni, zaś białe wino słodkie w nieco szerszym zakresie, bo od 6 do 12 stopni. Czy białe wino powinno trzymać się w lodówce? Nie ma przeciwwskazań, jednak przed podaniem białego wina powinno się je wyciągnąć do temperatury pokojowej na około 20 minut wcześniej. Eksperci twierdzą, że wina białe wytrawne powinno wypijać się najdalej do kilku godzin po otwarciu, po tym czasie tracą one swoje właściwości.

Co do białego wina?

Maksimum potencjału z degustacji białych win osiągniemy poprzez właściwe dobranie potraw i przekąsek. Z czym podawać białe wino? Doskonale komponuje się ono z białym mięsem, tj. kurczakiem lub indykiem. Można też z powodzeniem serwować białe wino wraz z rybami oraz owocami morza. Z reguły jest ono lekkie i rześkie, np. białe wino półwytrawne świetnie dopasuje się do owoców i warzyw, a także lekkich serów, mogą to być sery typu Camembert, Brie, ale też np. sery kozie.

Jaki kieliszek do białego wina?

Odpowiednio dobrane szkło powinno mieć długą nogę. Czasza jest średniej pojemności, węższa niż do win czerwonych, w kształcie tulipana, który zwęża się ku górze. Delikatny, smukły styl kieliszków do białego wina doskonale oddają także charakter samego trunku. Większe czasze są oczywiście dopuszczalne, ale nie ma potrzeby stwarzania większej objętości powietrza do kontaktu z białym winem, jak to ma miejsce w przypadku wina czerwonego.

Ile kalorii ma białe wino?

Choć pijane chętnie, a w wielu krajach także często, co związane jest nierozerwalnie z lokalną kulturą i kuchnią, białe wino ma swoją zawartość kalorii. Czy jest ona duża? Cóż, pełen kieliszek białego wina jest około trzykrotnie mniej kaloryczny od małej butelki piwa. A zatem, ile kalorii jest w białym winie? W 100 gramach wina białe wytrawne mają około 82 kcal. Im słodsze wino, tym wyższa zawartość kalorii. Warto jednak dodać, że wino jest także źródłem witamin i antyoksydantów – wreszcie pochodzi wprost z owoców!