Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Rum - Sklep internetowy Alkohole Online

Rum - Sklep internetowy Alkohole Online

Mocny, charakterny, zawadiacki – rum ma swoją barwną charakterystykę, nadającą temu alkoholowi ponadczasowy status. Rum to alkohol, który przyciąga i magnetyzuje, każdy go zna, choć dla wielu jego smak wciąż pozostaje zagadką. Czy to czas również na Twoją przygodę z rumem?

Jest 22 produktów.

Pokazano 1-22 z 22 pozycji

Rum – alkohol z karaibskim temperamentem!

Rum z Karaibów to bodaj najczęściej mieszany w egzotycznych drinkach alkohol, znajdziemy go np. w Mojito czy Pinacoladzie. Jeśli zastanawiacie się co to jest rum, to oryginalnie produkowany alkohol z trzciny cukrowej, jego historia sięga nawet czasów starożytnej Azji. Choć wówczas jego moc potrafiła dochodzić do 80%, dziś w Europie każdy sklep z rumem może zaproponować nam trunek na bazie trzciny cukrowej o mocy nie przekraczającej 40%.

Rum – rodzaje, kolory

Choć rum to alkohol, który można dzielić ze względu na pochodzenie, np. rum polski lub rum z Karaibów, to najpowszechniejszą klasyfikację stanowi kolor. Trzy rodzaje rumu to: rum biały, rum czarny oraz rum złoty.

Rum biały leżakuje nie dłużej niż trzy lata (lub wcale nie leżakuje), ma lekki i rześki smak, świetnie nadaje się do mieszania w drinkach. Typowy sklep z rumem może zaproponować nam popularne, znane na świecie marki, jak Bacardi, Havana Club czy Captain Morgan.

Rum czarny to alkohol o mocniejszym temperamencie, za jego kolor odpowiada dodanie barwnika w postaci karmelu. Ma słodkawy posmak, świetnie komponuje się z egzotycznymi dodatkami, jak soki ananasowy i z limonki. Sklep z rumem oferuje go w wyżej wspomnianych markach, a także w wersji ekskluzywnej, importowanej z Kolumbii – rum Dictador.

Rum złoty leżakuje średnio pięć lat. Dodatek karmelu sprawia, że jego barwa jest złocista. Podobnie jak inne alkohole leżakujące w beczkach, tak i rum zyskuje nieco aromatu z rodzaju drewna, z którego wykonano beczkę (przeważnie drewno migdałowe, kokosowe lub cytrusowe). To zdecydowanie mocniejszy alkohol niż rum biały, przeważnie pijany w formie drinków.

Jak pić rum?

Rum z Karaibów, który leżakował kilka lat powinno pijać się w kieliszkach zwężanych ku górze, z dodatkiem lodu. W wielu krajach praktykuje się picie rumu w oparach dymu z cygara – ponoć połączenie to pochodzi z Hiszpanii. Jeśli lubicie cygara, warto spróbować, choć niektórzy amatorzy tego trunku twierdzą, że dym tłumi część bogatego aromatu długo leżakującego alkoholu.

W zdecydowanej większości rum polski oraz rum importowany degustuje się w formie drinków. Jak już wspomniano, rum ma sporą zawartość procentową alkoholu, przez co z reguły jest głównym składnikiem, pozostałą część mieszaniny stanowią soki, napoje gazowane, zioła, owoce i lód.

Z czym pić rum?

Rum w drinkach to symbol wakacyjnego odprężenia w słonecznym klimacie. Rum biały świetnie łączy się z sokami z cytrusów oraz z sokiem ananasowym, pasuje też do napojów gazowanych jak Cola. Rum czarny to alkohol o słodkawej barwie, zostawia niezwykły potencjał do mieszania np. z intensywnym sokami z mango lub marakui, ale także dodaje się go do deserów z bitą śmietaną.