Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Vermouth - Sklep internetowy Alkohole Online

Vermouth - Sklep internetowy Alkohole Online

Wermuty coraz śmielej pojawiają się w domowych barkach i na stołach podczas różnorakich okazji. Są ciekawą propozycją – wino wermut jest bardzo starym alkoholem, pierwotnie uchodził za lekarstwo. Dzisiaj takie marki jak Cin & Cin oraz Martini dodały mu etykiety luksusu i elegancji, sprawiły, że wermut wytrawny trafił na liczące się stoły i zyskał status alkoholu cenionego i świadomie wybieranego, zwłaszcza przez kobiety.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Vermouth – wermut: alkohol ceniony na światowych stołach

Sklep z winami Alkohol Online przygotował specjalną ofertę na wermuty. Znajdziemy tutaj aż 10 propozycji, z czego część to polski wermut, a pozostała reszta to włoski wermut. Wygodna nawigacja pozwala wybrać alkohol nie tylko po kraju pochodzenia, ale także po zawartości procentowej alkoholu oraz pojemności butelki.

Co to jest wermut / vermouth?

Na świecie znany jako vermouth, choć w Polsce spotkamy się z jego spolszczoną nazwą: wermut, jest alkoholem powstałym na bazie wina. W jego recepturze znajdziemy jednak dodatki ziołowe i przyprawy korzenne – to kluczowa różnica, nadająca mu oryginalny i niepowtarzalny aromat. Producent wermutów zwykle oferuje alkohole o zawartości procentowej od 12 do 20%. Są zatem nieco mocniejsze niż tradycyjne wina. Do popularnych należy wermut wytrawny, chociaż ze względu na jego popularność przy mniej formalnych okazjach, np. podczas imprez, wermuty występują także w łagodniejszych, słodszych wersjach, a także z dodatkami smakowymi.

Vermouth jest alkoholem chętnie serwowanym w postaci drinków oraz solo, w dekoracyjnym szkle, np. podczas bankietów i wydarzeń kulturowych. Warto zatem wiedzieć, że wino wermut dzieli się na odmianę vermouth rosso (czerwony) oraz vermouth bianco (biały). Znajdziemy też drugi podział, ze względu na zawartość substancji słodzącej: vermouth amaro (gorzki), vermouth secco (wytrawny) oraz vermouth dolce (słodki).

Wermut – jak pić?

Włoski wermut bardzo często podawany jest jako aperitif, czyli alkohol serwowany przed podaniem posiłku do podniesienia apetytu. Wermuty często zawierają w recepturze piołun, doskonale wspierający procesy trawienia. Nie ma żadnego konkretnego sposobu na picie wermutu, jak w przypadku tequili czy koniaku. Można serwować go zarówno w kieliszku, jak i dekoracyjnej szklance. Dobrze jeśli jest tylko delikatnie schłodzony, ale nie zmrożony. Wino wermut czasem podaje się też z plasterkiem limonki i kostką lodu, zwłaszcza w ciepłe dni.

Z czym pić wermut?

Producent wermutów zwykle sugeruje z czym najlepiej mieszać jego alkohol. Na spotkaniach towarzyskich bardzo popularne stało się mieszanie vermouth bianco z odrobiną Sprite. Jednak wermut wytrawny ma zdecydowanie większy potencjał w sztuce barmańskiej – przez swój oryginalny aromat stał się jednym z ulubionych dodatków do drinków, które są znane na całym świecie, jak choćby Manhattan czy Martini.

Wermuty dobrze mieszają się z mocniejszymi alkoholami, jak whisky czy gin. Jeśli lubimy owocową nutę, można łączyć włoski wermut z dobrej jakości sokami. Warto jednak pamiętać, że wino wermut to stosunkowo lekki alkohol, o niskiej zawartości procentowej, dlatego przygotowując drink należy zachować proporcje co najmniej 2 części wermutu na 1 część dodatku, np. soku, napoju gazowanego itd.