Katalog

Kraj pochodzenia
Region
Zawartość alkoholu
Pojemność

Nowe produkty

Bourbon  

Bourbon

Bourbon - Sklep internetowy Alkohole Online

Choć whisky nie trzeba nikomu przedstawiać, jej amerykańska wersja, czyli bourbon, wciąż pozostaje owiany lekką mgiełką tajemnicy. Powszechnie kojarzona nazwa, niewiele mówi nam o smaku, sposobie picia czy popularnych rodzajach. W naszym sklepie online poznacie różne marki bourbona, odkryjecie potencjał bukietu oraz ciekawą kulturę picia tego alkoholu, którego historia sięga aż za ocean.

Pokazuje 1 - 12 z 12 elementów

Bourbon – alkohol rodem z USA: co to jest? Jak go pić?

Bourbon to alkohol, który ma w sobie nutę wolności i entuzjazmu amerykańskiego. Słusznie można kojarzyć go z filmów o Dzikim Zachodzie, bo właśnie ten nieco nieokiełznany, męski charakter, świetnie wyczuwalny jest w smaku i bukiecie tego alkoholu. Jaki smak ma bourbon? Jest nieco słodszy od whisky za sprawą obecności kukurydzy w procesie produkcyjnym.

Co to jest bourbon?

Najłatwiej skojarzyć bourbon jako alkohol zbliżony do whisky. Jego nazwa nawiązuje do regionu USA, obecnie w stanie Wirginia, gdzie powstał i wokół którego narodziła się silna tradycja produkcji i degustacji. Choć są różne marki, bourbon jest alkoholem narodowym USA, za taki został uznany nawet przez tamtejszy Kongres. Najlepszy bourbon składa się co najmniej w połowie z kukurydzy, leżakuje w beczkach dębowych przez nie mniej niż dwa lata i nie zawiera żadnych dodatków poza dobrej jakości wodą. Próżno szukać bourbona aromatyzowanego, oryginalny alkohol nie posiada żadnych tego typu dodatków w procesie produkcji czy butelkowania.

Czym różni się bourbon od whisky?

Różnica jest oczywista dla bardziej wprawnych smakoszy mocnych alkoholi. Bourbon jest nieco słodszy, produkowany jest w innych proporcjach, gdzie kluczową rolę odgrywa kukurydza. Trzeba jednak przyznać, że dla amatorów i osób, pierwszy raz pojących bourbon, smak alkoholu może dość mocno przypominać whisky.

Bourbon – jak pić?

To alkohol, który ma wiele do zaoferowania w kwestii smaku oraz aromatu, mimo swojej mocy. Bourbon powinno podawać się w temperaturze pokojowej, wówczas mamy szansę poczuć pełnie zwartego w nim bukietu. Choć sceptycy odradzają ten sposób picia bourbonu, można podawać go też na lodzie, który nieco rozcieńczy alkohol, ale wpłynie też na aromat. Należy jednak zadbać o proporcje, alkohol bourbon 70% objętości, woda 30% objętości. Szklanka do bourbona powinna być niska i wykonana z grubego szkła – to charakterny alkohol, więc i szkło powinno być mocne, ciężkie i konkretnie leżeć w dłoni.

Bourbon – z czym pić?

To dobry, gatunkowy alkohol. Bourbon polecamy więc pijać solo lub w wybranych drinkach, mieszanie go z Colą czy Spritem jest popularną metodą, podobnie jak w przypadku whisky, ale też niezbyt wyszukaną. Lepiej sięgnąć po ciekawsze przepisy, np. bourbon w drinkach Manhattan czy Old Fashioned.

Bourbon – ile procent ma alkohol?

Według niektórych źródeł około 95% bourbona to marki pochodzące z USA (dzisiejsza Wirginia i Kentucky). Tamtejsze, dobre bourbony posiadają od 40 do 70% zawartości alkoholu.

 

MASZ
PYTANIA?

Zapytaj Naszego
specjeliste

Masz problem z wyborem odpowiedniego alkoholu? Być może szukasz alkoholu na wesele lub inną okazje? Poproś o pomoc Naszego specjaliste.

Tel. kontaktowy:
(+48) 533 406 629

NAPISZ DO NAS

biuro@alkohol-online.pl