Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Koniak - Sklep internetowy Alkohole Online

Koniak - Sklep internetowy Alkohole Online

Dla niektórych koniak to zaledwie jeden z winiaków, odmiana brandy. Jednakże dla zdecydowanej większości amatorów tego typu alkoholi, koniak (cognac) to trunek symbolizujący elegancję, klasę i elitarny smak. Jego degustacja niemal zawsze otoczona jest właściwą sobie atmosferą.

Jest 17 produktów.

Pokazano 1-17 z 17 pozycji

Koniak – elegancja i klasa zamknięta w brunatnym trunku rodem z Francji

Sklep Alkohol Online oferuje koniaki w atrakcyjnych cenach, wszystkiego to oryginalne, importowane wyroby. Francuski koniak jest ceniony na całym świecie, receptura jego produkcji znana jest i praktykowana przez niewielką liczbę zakładów produkcyjnych w tamtejszym regionie. To właśnie dlatego smakując najlepszy koniak można przenieść się w myślami do gustownych, francuskich salonów i na chwilę się odprężyć…

Co to jest koniak?

Jak już wspomniano, koniak / cognac należy do winiaków. Jest bardzo rozpowszechnioną i docenioną globalnie odmianą brandy, czyli wysokoprocentowego alkoholu powstałego na bazie wina. Cechuje go głęboka, bursztynowa barwa oraz bogaty bukiet aromatyczny. Co ciekawe, francuski koniak produkowany jest z białego wina. Dopiero proces leżakowania nadaje mu charakterystycznej, brunatnej barwy. Co wyróżnia dobry koniak? Cena. Za najlepszy koniak zapłacimy wielokrotnie więcej niż za zwykłą brandy.

Liczy się także prestiż zawartości butelki, czyli to ile lat ma koniak. Cena bezpośrednio zależy właśnie od tego czynnika. Koniak Very Special leżakuje minimum dwa lata, Koniak Very Superior Old Pale leżakuje co najmniej cztery lata, Koniak Extra Old leży w beczce co najmniej sześć lat, zaś Koniaki Hors D’Age to trunki leżakujące minimum dziesięć lat.

Z czego robi się koniak?

Koniak np. XO, powstaje z białych winogron, oryginalny francuski koniak robiony jest na bazie szczepów rosnących tylko w konkretnym regionie tego kraju. Koniak z regionu Cognac jest odmianą brandy. Każdy koniak jest brandy, ale nie każda brandy jest koniakiem!

Jak pić koniak?

Eksperci polecają pić koniak z kieliszków tulipanowych, jakich używa się do picia wina, mogą to być kieliszki ze średniej pojemności czaszą. Najlepszy koniak powinno smakować się w temperaturze pokojowej lub jedynie delikatnie schłodzony. Jeśli jest zbyt mocny, mała kostka lodu lub odrobina dobrej jakości wody może go nieco rozcieńczyć. Koniaki pija się delikatnymi łykami, uprzednio wczuwając się w aromat trunku, który powinien zebrać się w czasy kieliszka. Przed połknięciem powinniśmy pozwolić, by francuski koniak rozlał się po ustach aż do czasu delikatnego pieczenia na języku. Dzięki temu każdy kolejny łyk sprawi, że dobry koniak będzie odkrywał przed nami głębię swojego bukietu aromatycznego.

Z czym pić koniak?

Choć to szlachetny trunek, przeznaczony raczej do smakowania solo, można również zasmakować koniak w formie drinków. Najlepiej nadadzą się do tego młodsze koniaki – cena tych alkoholi i ich dostępność pozwalają na odrobinę ekstrawagancji i zabawę w kolorowe mieszanki. Przykładem jest francuski koniak połączony ze śliwkowym bittersem oraz pomarańczą w tzw. Old Fashioned. Inny znany drink z koniakiem to Sidecar, gdzie alkohol ten miesza się z Grand Manier oraz sokiem z limonki.