Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Gin - Sklep internetowy Alkohole Online

Gin - Sklep internetowy Alkohole Online

Pozycją must have w barku każdego amatora drinków jest popularny gin. Alkohol ten powstaje w procesie fermentacji ziaren, z czasem dodawane są do niego zioła, w tym jałowiec. Cechuje go charakterystyczny aromat, który w połączeniu z właściwa sobie mocą, daje niezwykły potencjał do mieszania w różnorakie koktajle i drinki, choć nie brakuje też amatorów degustacji ginu solo.

Jest 16 produktów.

Pokazano 1-16 z 16 pozycji

Jak smakuje gin?

Generalnie smak ginu można określić jako lekko cierpki i gorzkawy. Wraz z dość wyczuwalnym bukietem ziołowym stawia go jako świetną bazę do mieszania z innymi dodatkami smakowymi. Jak rozróżnić gin? Rodzaje, które spotkamy w sklepie internetowym, to między innymi London Dry Gin, gdzie w procesie destylacji udział bierze jałowiec, a sam alkohol jest mieszany z niczym poza wodą, alkoholem etylowym lub odrobiną cukru. Smakowy gin to alkohol typu Distilled Gin, gdzie po procesie destylacji praktykuje się mieszanie z dodatkami smakowymi, nierzadko egzotycznymi.

Puszkując rodzaje ginu o nieco bardziej słodkiej nucie, warto zwrócić uwagę na odmianę Old Tom. Do mniej popularnych, ale również wartych spróbowania, można zaliczyć Plymouth Gin, produkowany wyłącznie na południowym wybrzeżu Anglii, a także Navy Strenght o podwyższonej mocy, sięgającej 57% zawartości alkoholu.

Gin – ile procent ma ten alkohol?

W Europie jako dystrybuowany w ramach Unii alkohol, gin powinien mieć nie mniej niż 37,5%. Wchodzą w to wszystkie rodzaje: gin, gin destylowany i gin londyński. W USA moc ginu nie powinna być natomiast niższa niż 40%. To zatem dość mocny alkohol.

Gin – z czym pić?

Powszechnie uważa się, że gin to alkohol, który powinno się mieszać. Stanowi doskonałą bazę dla drinków i koktajli, jest pod ręką każdego szanującego się barmana, nie może zabraknąć go także w domowych barkach, jeśli lubimy od czasu do czasu spróbować czegoś innego, np. kolorowego, w dekoracyjnej szklance z parasolką…

Z czym pić gin? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, alkohol ten doskonale miesza się z setkami innych alkoholi, a także sokami, koncentratami itd. Jeśli zastanawiasz się jak pić gin, może warto zacząć od klasyki gatunku, czyli popularnego Martini, którym raczył się najpopularniejszy agent brytyjskiej korony. Wystarczy zmieszać dobry gin, alkohol w postaci wermutu wytrawnego, dodać nieco lodu oraz oliwkę. Martini serwowane w charakterystycznym kieliszku wydaje się najlepszym pierwszym krokiem w degustacji ginu.

Jak pić gin z innymi dodatkami? Można sięgnąć po odrobinę klasycznego toniku lub kilka kropel dobrej jakości soku owocowego, poleca się np. grejpfrut. To okazja by sporo eksperymentować – łączenie ginu w drinki z sokami owocowymi to świetna zabawa w poszukiwanie idealnej kompozycji. Warto też spróbować, jak smakuje gin w połączeniu z likierami, np. Malibu oraz z szampanem. Ilość kombinacji jest oszałamiająca…