Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Whisky - Sklep internetowy Alkohole Online

W zdecydowanej większości miejsc na naszej planecie napijemy się dziś tego alkoholu. Jego popularność sięga gwiazd, stał się uniwersalnym symbolem wieczornej, leniwej degustacji, ma bogatą i burzliwą historię. Whisky, bo o nim mowa, to alkohol, który dzisiaj nosi status wyjątkowy – kilka kropel bursztynowego trunku w szklance z grubego szkła jest obrazem nieomal ikonicznym.

Jest 169 produktów.

Pokazano 1-50 z 169 pozycji

Whisky – trunek z klasą, który podbił światowy rynek alkoholi!

Sklep z whisky Alkohol Online jest internetowym katalogiem importowanych trunków, to głównie oryginalne whisky ze Szkocji, ale również trunki rodem z USA czy Irlandii. Fani tego alkoholu mogą wybierać spośród whisky single malt oraz whisky blended – każdy znajdzie tutaj swoją niszę!

Z czego robi się whisky?

Single malt whisky to alkohol bardziej tradycyjny w produkcji, do jego wytworzenia wykorzystywany jest jeden rodzaj jęczmienia. W przypadku blended whisky do jej produkcji wykorzystywane są destylaty, powstałe na bazie różnych zbóż, np. żyta i jęczmienia, ale także destylaty z kukurydzy czy ryżu. W przypadku blended whisky mowa o mieszaniu się różnych destylatów, przez co mamy tak różnorodne formuły i tak odmienne od siebie smaki i rodzaje whisky.

Jak pić whisky?

To trunek pijany dla przyjemności, dlatego nie warto ograniczać się do rygorystycznych wytycznych w kwestii degustacji. Jeśli jednak chcecie wypróbować dobrą whisky tak, by poczuć pełną moc ukrytego w niej aromatu, warto pijać ją małymi łykami, ze szklanki o grubym dnie oraz ściankach. Alkohol whisky pija się w temperaturze pokojowej lub lekko schłodzony. Zmrożona whisky nie będzie miała już takiej głębi smaku. Można jednak bez przeszkód serwować ją z lodem, pod warunkiem, że kostek nie będzie zbyt dużo, co spowoduje jej rozwodnienie.

Z czym pić whisky?

Drogie whisky typu single malt dobrze jest choć na starcie posmakować solo – spróbować z czego wynika jej prestiż oraz cena whisky. Jeśli lubicie mieszać whisky, możecie bez trudu robić to z Coca-colą, robią to największe marki świata, wypuszczając swoje alkohole w gotowych drinkach w puszce. Whisky można mieszać w bardziej zaawansowanych drinkach – jest mocnym alkoholem, ma swój charakter i ładnie podkreśli np. egzotyczne nuty.

Whisky – ile procent?

Wszystkie whisky na rynku nie mogą mieć mniej niż 40% zawartości alkoholu. Trafimy na mocniejsze rodzaje whisky, do 46%, ta dodatkowa ilość wynika z długiego leżakowania w beczkach.

Ile kalorii ma whisky?

Trudno nazwać ją dietetycznym alkoholem. Whisky w 100 gramach zawiera 250 kcal. Na szczęście pija się ją w małych ilościach, okazjonalnie.

Jaka whisky na prezent?

Warto wcześniej dowiedzieć się nieco o upodobaniach osoby, której chcemy podarować whisky. Czy woli tradycyjne whisky single malt, czy może bardziej whisky blended? Czy gustuje w smakach rodem ze Szkocji, czy może pasują jej trunki importowane z USA? Cena whisky sprawia, że niemal zawsze jest to alkohol trafiony, ma dekoracyjną butelkę i odpowiedni prestiż. W sklepie z whisky Alkohol Online dostępna jest opcja pakowania whisky na prezent, np. w drewnianą skrzynie lub opakowanie podarunkowe.