Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Wina Półsłodkie - Sklep internetowy Alkohole Online

Wina półsłodkie stały się niezwykle popularne, wszystko za sprawą słodkawego posmaku, przyjemnego zarówno w powolnym smakowaniu z kieliszka, jak i w towarzystwie właściwie skomponowanych potraw. Dobre wino półsłodkie zawiera od 12 do 45 gramów cukru w litrze. Najlepsze propozycje z oferty to półsłodkie wina, przygotowane ze szczepów, które same w sobie posiadają substancje słodzące, np. szczepy winne dojrzewające na słonecznych stanowiskach południowej Europy.

Jest 33 produktów.

Pokazano 1-33 z 33 pozycji

Wina półsłodkie: sklep internetowy

Dobre wina półsłodkie poznamy już po pierwszej nucie – słodycz powinna być wyraźna, jednak nie dominująca. Wina czerwone półsłodkie, cechujące się silniejszym charakterem niż białe wina półsłodkie, posiadają tej słodyczy ciut więcej w bukiecie, nie może ona jednocześnie przysłaniać innych, typowych dla konkretnego szczepu nut aromatycznych.

Jakie wino półsłodkie uważane jest za dobre?

Podczas wybierania win półsłodkich w sklepie z winami Alkohole Online, warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szczep. Słodkość zwykle doskonale koresponduje z nutami owocowymi, świeżymi i pełnymi sentymentalnych aromatów, jak gruszka czy limonka, czego doskonałym przykładem są wina półsłodkie typu Tokaj. W poszukiwaniu tej bardziej naturalnej, delikatnej słodyczy warto zwrócić swoją uwagę na wino półsłodkie z krajów śródziemnomorskich. Zdecydowanie bardziej subtelne, ale także ciekawe doświadczenia oferują dobre wina półsłodkie pochodzące ze Słowacji lub Czech, krajów o bogatej tradycji w produkcji tego trunku.

Wino półsłodkie – do czego warto je serwować?

Chcąc uchwycić prawdziwą pełnie potencjału, wina półsłodkie warto serwować z odpowiednimi dodatkami – to nie tylko sposobność do przyjęcia w gustownej atmosferze, ale nierzadko także kulinarna podróż po świecie. A zatem co podać do wina półsłodkiego? Nasz sklep z winami sugeruje łączyć je z potrawami drobiowymi (białe wina półsłodkie) oraz z serami pleśniowymi (wina czerwone półsłodkie). Wiele osób poleca spróbować połączenia, jakim jest dobre wino półsłodkie, np. rizling, z rybą w formie sushi.

Wino półsłodkie rose oraz musujące

Rosnącą popularność wśród win półsłodkich notują w ostatnich latach wina rose oraz wina musujące. Nie tylko cieszą oko wspaniałym kolorem, eleganckimi bąbelkami w kieliszku, ale także świetnie nadają się do picia w towarzystwie – ich lekka, odświeżająca nuta, jak i dekoracyjna butelka tworzą doskonałe połączenie na wieczorne sączenie w gronie przyjaciół. Wina półsłodkie z sukcesami wypierają mocne alkohole – kultura picia wina przy okazji spotkań towarzyskich rośnie, co niezwykle cieszy.

Ile kalorii ma wino półsłodkie?

Dobre wino półsłodkie potrafi zniknąć z butelki w okamgnieniu. Czy takie wino jest mocno kaloryczne? Cóż, kieliszek wina jest od 2 do 3 razy mniej kaloryczny niż butelka piwa. Wina czerwone półsłodkie mają około 105 kcal w kieliszku o pojemności 120 ml. Nieco lżejsze, białe wina półsłodkie mają natomiast około 82 kcal.