Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Wina musujące - Sklep internetowy Alkohole Online

Szczególnie w Europie, wina musujące znalazły olbrzymią rzeszę amatorów. Ich degustacja jest przyjemna na równi dla kubków smakowych, jak i dla oczu – bowiem serwowane w dekoracyjnych kieliszkach zachwycają ulatniającymi się bąbelkami. Wina musujące stały się poniekąd symbolem elegancji z nutą rozrywkową, są przecież nieodzowne podczas celebracji ważnych wydarzeń i świętowania sukcesów.

Jest 24 produktów.

Pokazano 1-24 z 24 pozycji

Wina musujące – wykwintny smak ukryty w eleganckich bąbelkach!

Sklep z winami Alkohol Online z przyjemnością prezentuje kolekcję win musujących z całego świata. To propozycje o oryginalnym charakterze, zarówno wina musujące półsłodkie jak i będące bestsellerem w Polsce słodkie wina musujące. Skąd ich popularność, jakich doznać aromatycznych i smakowych możemy się po nich spodziewać?

Jak powstaje wino musujące?

Bąbelki zawarte w winie musującym nie są dziełem przypadku, a raczej oryginalnym pomysłem twórców tej technologii. Oryginalne wina musujące, jak szampany win Cremant, Cava czy Franciacorta powstają metodą tradycyjną, czyli szampańską, zaś wina musujące typu Prosecco powstają metodą Charmanta. W jednym przypadku musowanie to efekt powtórnej fermentacji w butelce, w drugiej zaś w kadzi ze stali nierdzewnej. Oczywiście na rynku trafimy też wina gazowane, czyli nieco tańsze odpowiedniki oryginalnych win musujących, gdzie bąbelki są wynikiem wtłoczonego dwutlenku węgla do alkoholu metodami przemysłowymi.

Chociaż kobiety pokochały wina musujące półsłodkie, do oryginalnych alkoholi z tej grupy należą przede wszystkim wina wytrawne i półwytrawne. W naszym kraju chętnie wybierane są słodkie wina musujące, głównie za sprawą tego, że przyjemnie pije się je podczas imprez z przyjaciółmi.

Czy szampan to wino musujące?

Tak. Jego nazwa pochodzi od regionu jego produkcji – francuskiej Szampanii. To alkohol wykwintny, bardzo luksusowy. Chociaż na wina musujące przyjęło się mówić „szampan”, jest to nieco mylące. Można zatem wyjaśnić, że każdy szampan jest winem musującym, jednak zdecydowanie nie każde wino musujące czy wino gazowane jest szampanem.

Czy wino musujące ma datę ważności?

Natkniemy się na różne opinie, tym bardziej, że na większości etykiet win musujących producent nie umieszcza daty do spożycia. Eksperci radzą, aby wina musujące spożyć do 3 lat od daty produkcji, jeśli posiadają korek syntetyczny lub od 3 do 8 lat, jeśli posiadają korek naturalny. Warto jednak pamiętać, że optymalne warunki przechowywania win musujących to 10 – 15 stopni.

Ile kalorii ma wino musujące?

Wino musujące nie odbiega w kwestii kaloryczności od innych rodzajów wina. Średnio 100 g wina musującego to 72 kcal. Nieco więcej mają wina gazowane, oczywiście im słodsze wino musujące, tym więcej kalorii możemy się po nim spodziewać.

Jakie wino musujące na wesele wybrać?

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą win musujących w sklepie Alkohol Online. Nasza internetowa hurtownia alkoholi to doskonałe miejsce także do zakupów na imprezy okolicznościowe, z poszerzoną ofertą dostawy we wskazanym dniu i pod adres klienta lub sali weselnej. Do wyboru między innymi włoskie, polskie czy francuskie wina musujące. Cena od kilkunastu do ponad czterystu złotych za butelkę.