Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Szampany - Sklep internetowy Alkohole Online

Szampany - Sklep internetowy Alkohole Online

Elitarność, jaką cechuje się oryginalny szampan, wynika z faktu, że za jego produkcję odpowiada wyjątkowy region, czyli francuska Szampania. Trunek ten powstaje wyłącznie z jednego typu winnego grona, a zasady produkcji są ściśle określone od lat i nie ulegają zmianie – gwarantuje to oryginalny, tradycyjny smak, jakim wyróżnia się prawdziwy szampan.

Jest 10 produktów.

Pokazano 1-10 z 10 pozycji

Szampany – ponadczasowy symbol szyku i elegancji w kieliszku!

Choć potocznie szampanem nazywa się niemal wszystkie wina musujące i wina gazowane, jest to powszechny błąd. Szampany francuskie to rarytas – nie każdy miał tę przyjemność ich skosztowania, czemu zwykle towarzyszą odpowiednie okoliczności i celebracje. Proces produkcji tego trunku jest długi i bardzo złożony, dlatego cena szampana jest zdecydowanie wyższa niż innych win musujących, produkowanych masowo.

Szampan – cena luksusu!

Oryginalny szampan tworzy mus wewnątrz butelki, dojrzewając powoli i nabierając charakteru. Zdarzało się, że w odległych latach szampany wybuchały, raniąc służbę dworską. Szampany francuskie są nieco dosładzane, nie każdy o tym wie, ale jest to wyczuwalne w smaku. By być pewnym, że przyszło nam kupić prawdziwy szampan, warto zwrócić uwagę na oznaczenie na etykiecie – oryginalny szampan powstaje w specjalnej strefie winiarskiej w Szampanii. Co ciekawe, na tym malutkim obszarze istnieje niemal 5 tysięcy zakładów produkcyjnych, trudniących się produkcją szampana. Cena szampana wynika przede wszystkim z elitarności formuły, miejsca produkcji oraz samego procesu przygotowania. Do tego wykwintne szampany posiadają dekoracyjne butelki. Trunek ten ma w sobie indywidualizm, musi taki być, gdyż jest wyciągany i otwierany tylko przy specjalnych okazjach.

Czy szampan ma datę ważności?

Prawdziwe, francuskie szampany mają datę przydatności do spożycia sięgającą nawet 25 lat. Dla porównania pozostałe wina musujące, które nie klasyfikują się do tej wyjątkowej grupy, mają datę ważności, która średnio mieści się w przedziale od 3 do 8 lat.

Jakie kieliszki do szampana?

Jak pić szampan? Cena jest okazała, więc i szkło nie może być byle jakie. Szampany stawia się w kieliszkach o smukłej i długiej czaszy, obowiązkowo na cienkiej i wysokiej nóżce. W takich kieliszkach szampany prezentują się niezwykle okazale i elegancko.

Szampan – ile ma procent alkoholu?

Zwykle oryginalny szampan z Francji posiada zawartość alkoholu na poziomie 12%. Jest to zatem trunek, który w swojej moc nie odbiega od pozostałych win, oferowanych na europejskich rynkach. Nie oznacza to jednak, że szampanem nie da się upić…

Ile kalorii ma szampan?

Nie należy on do najbardziej kalorycznych alkoholi na rynku. Porcja 100 g prawdziwego szampana ma wartość 80 kcal, jest więc porównywalna do białego wytrawnego wina.

Ile kosztuje szampan?

Cena szampana to kwestia, która od lat ciekawi i intryguje – skoro jest tak elitarny i rzadki na stołach, ile faktycznie kosztuje? Średnio to ok. 200 zł za butelkę.