Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Wódki czyste - Sklep internetowy Alkohole Online

Czy możemy wyobrazić sobie dzisiaj wiele podniosłych uroczystości i biesiad bez zmrożonej, czystej wódki w kieliszku? Cóż, oczywiście czy możemy… ale czy warto? Tradycja picia białej wódki jest u nas w kraju silna, nierozerwalnie związana jest z historią i obyczajem. Wódki czyste z podrzędnego alkoholu przeszły ostatnimi laty metamorfozę – zyskały formułę premium, która decyduje o jakości i smaku, a także wspaniały design butelek, sprawiający, że czysta wódka na prezent nada się równie dobrze jak wino czy whisky.

Jest 118 produktów.

Pokazano 1-50 z 118 pozycji

Czysta wódka – znak tradycji w dziesiątkach odmian!

Sklep z wódką Alkohol Online pozwoli wam wybrać spośród dziesiątek pozycji, tak krajowych, jak i importowanych. Czysta wódka ma bowiem także sposoby odpowiedniego kosztowania, degustacji i podawania, nie odbiega w tym aspekcie od innych alkoholi z oferty. Poznaj z nami rodzaje wódek i przekonaj się, co kryją w swoim smaku!

Czysta wódka – rodzaje

Nie każdy wie, że biała wódka dzieli się na kilka rodzajów. Są to między innymi wódki czyste zwykłe, które mogą zawierać do 100 g metanolu na hektolitr wyprodukowanego alkoholu. Wódki białe wyborowe zawierają od 31 do 99 g metanolu na hektolitr, zaś wódki czyste luksusowe mają do mniej niż 30 g na hektolitr. To rodzaje wódek, które możemy kupić w Polsce – warto porównać ich smak.

Wódki czyste powstają z różnych surowców, zwyczajowo to 5 różnych rodzajów zbóż oraz ziemniaki. Choć wydawać by się mogło, że rodzaje wódki nie mają znaczenia na smak, jest zupełnie inaczej. Aby przekonać się o tym, że czysta wódka ma smak i aromat, należy degustować ją w odpowiedni sposób i w odpowiednich warunkach. Choć wódka biała z reguły serwowana jest na zimno, a nawet zmrożona, fakt ten powoduje ukrycie subtelnych nut aromatycznych. A zatem jak pić czystą wódkę?

Jak pić czystą wódkę prawidłowo?

Serwowanie wódki białej powinno odbywać się w szkle bezbarwnym, kieliszki powinny mieć zawartość od 40 do 80 ml. Oczywiście picie czystej wódki, jakie znamy z imprez okolicznościowych jest jak najbardziej poprawne – wystarczy schłodzić alkohol do ok. 6 stopni i podawać go w kieliszkach typu shot. Wówczas wódka biała wypijana jest jednym sprawnym łykiem.

W tradycji polskiej, sięgającej jeszcze czasów przedwojennych, różne rodzaje wódek czystych serwowano w restauracjach. Wówczas wódka podawana była w kieliszku na nóżce, co nadawało eleganckiego tonu samej degustacji. Co ciekawe, by poczuć smaki wódki czystej należy pijać ją w temperaturze pokojowe. Dopiero wówczas uwalniają się z niej akcenty zamknięte w trunku podczas procesu destylacji. To zaskakujące, jak wódki czyste z ziemniaków różnią się w smaku od wódek czystych zbożowych.

Ile kalorii ma wódka czysta?

W odróżnieniu np. od wytrawnego wina, wódka czysta ma kalorii dość dużo. W jednym kieliszku wódki białej znajdziemy aż 110 kcal. Rodzaje wódek mają znaczenie dla ich kaloryczności, im więcej cukrów, tym bardziej kaloryczny alkohol. Dlatego też kieliszek wódki smakowej średnio ma już o 20 kcal więcej, niż wódka czysta w tej samej ilości.

Ile kosztuje wódka w sklepie Alkohol Online?

Przedział cenowy jest naprawdę spory – cena czystej wódki zaczyna się już od 20 zł za 0,5 L, a kończy nawet na ponad 160 zł za oryginalne czyste wódki w kolekcjonerskich butelkach, idealnych jako alkohol na prezent.