Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Wódki smakowe - Sklep internetowy Alkohole Online

Wódki smakowe - Sklep internetowy Alkohole Online

Dziś wódki smakowe stanowią jedną z bardziej rozbudowanych grup alkoholi na polskim rynku. Ludzie polubili je za nieco lżejszy i bardziej interesujący smak, a także za różnorodność aromatów i kolorów. Polskie wódki smakowe stały się alternatywą dla czystej wódki na imprezach okolicznościowych, podczas wieczornych imprez w domowym zaciszu, a także szaleństwa w klubach i barach.

Jest 96 produktów.

Pokazano 1-50 z 96 pozycji

Wódki smakowe – wódki kolorowe idealne na imprezę! 

Różnorodne smaki wódki pozwalają dzisiaj znaleźć swoją ulubioną propozycję. Alkohole smakowe łatwo mieszają się w drinki, a te z niższą zawartością procentową alkoholu pijane są nawet bez popijania. Kolorowe wódki w sklepie internetowym Alkohol Online to aż 70 pozycji, zdecydowana większość to polskie wódki smakowe.

Jak powstaje wódka smakowa?

Trzeba nam widzieć, że mimo różnicy aromatycznej, kolorowe wódki nie tracą na jakości podczas procesu produkcyjnego. Podobnie jak większość alkoholi na naszym rodzimym rynku, produkowane są ze spirytusu rektyfikowanego. Za oryginalny smak i aromat, a nierzadko także lekko zmienioną kolorystykę, odpowiadają dodatki – to zwykle olejki aromatyzujące naturalnego pochodzenia. Wódki smakowe oryginalne mają jedynie delikatny posmak danego owocu, np. wódki kolorowe o smaku cytrusów. Na rynku pojawiły się też bardziej kobiece smaki wódki, np. wódka żurawinowa.

Wódki kolorowe – jakie smaki wódki?

Jeszcze do niedawna w sklepach można było trafić na wódki o smaku cytryny, czyli popularne cytrynówki. Z czasem polskie wódki smakowe zaczęły rozbudowywać portfolio, na rynek trafiły setki smakowe, a wraz z nimi dziesiątki smaków, opartych na innych owocach, jak np. wiśnia, malina czy grejpfrut. Dzisiaj producenci wódek smakowych wyczerpali nieco repertuar, szukając nowości muszą więc nieco bardziej się wysilić, co jest z korzyścią dla amatorów wódek kolorowych.

Z bardziej oryginalnych smaków wódki na uwagę zasługuje orzech laskowy, doskonale pasujący do drinków, ale bardzo słodki zarazem. Niektóre alkohole smakowe z naszej krajowej stajni zaczęły nawiązywać też do bardziej sentymentalnych nut aromatycznych, stąd np. Soplica Pigwowa czy Saska Wiśnia z Rumem. Już nie tylko do polskich, ale także do światowych bestsellerów w tej kategorii można oczywiście zaliczyć tzw. żubrówkę z kłosem, to wódki smakowe Bison Grass.

Wódka smakowa – z czym pić?

Kolorowe wódki świetnie pija się solo – z reguły są słodkawe i pite w formie shotów nie wymagają nawet popijania. Z uwagi na mocno owocowy aromat, dobrze nadają się do drinków z sokami i napojami gazowanymi, jeśli lubicie takie połączenia. Coraz więcej wariacji barmańskich uwzględnia w drinkach właśnie wódki kolorowe, niektóre z nich mają swój wyjątkowy smak i świetnie podkreślają kompozycję, np. klasyczna Żołądkowa Gorzka z Miętą lub wszystkie wódki smakowe marki Stock. Nic, tylko eksperymentować!

Ile kalorii ma wódka smakowa?

Wódka sama w sobie jest alkoholem dość kalorycznym. Wódki smakowe, czy też wódki kolorowe, mają nieco wyższą kaloryczność niż czysty destylat, gdyż posiadają dodatki słodzące i aromatyczne. Shot 50 ml wódki smakowej to 130 kcal.