Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Likiery - Sklep internetowy Alkohole Online

Likiery - Sklep internetowy Alkohole Online

Chociaż tradycja robienia likierów istnieje od dawna, a w obiegu nie brakuje przepisów na dobry likier, to jednak te najbardziej wyróżniające się smakiem rodzaje wymagają odpowiedniej produkcji, z zachowaniem szczegółów oraz przepisów pielęgnowanych przez dziesięciolecia. Likiery alkoholowe powstają w procesie maceracji, czyli zalewania alkoholem składników, które decydują o smaku i aromacie. Najlepsze likiery świata cechują się unikalną konsystencją i barwą, delikatnym, niepowtarzalnym smakiem, a także mnogością zastosowań – oprócz przyjemnego sączenia, likiery smakowe można powszechnie stosować w kuchni oraz do mieszania drinków.

Jest 29 produktów.

Pokazano 1-29 z 29 pozycji

Jak pić likier?

Likiery to alkohole, które świetnie nadają się jako aperitif lub digestif – w obu przypadkach pozwalają na przyjemne, powolne smakowanie lekko gęstej zawartości kieliszka. Warto wiedzieć, że likiery smakowe to alkohole mocne, choć przyjemna, aromatyczna nuta może nieco mylić. Dobry likier warto pijać powoli, w niewielkich ilościach, w temperaturze pokojowej, zaś najlepsze likiery przez lata serwowane były na salonach wraz z popołudniową kawą.

Likier – z czym pić?

Jako popularny alkohol, likier zdecydowanie najlepiej smakuje solo – wówczas można bez przeszkód rozsmakować się w jego aromacie oraz słodyczy. Jak wspomniano, doskonale komponuje się w towarzystwie kawy, jest też miłym, słodkim dodatkiem po posiłku. Likiery alkoholowe znajdziemy jednakże w wielu oryginalnych przepisach na koktajle i drinki – dodają gęstości, koloru oraz słodyczy. W niektórych barach spotkamy się także z tzw. shotami, gdzie alkohol i likier nalewa się do kieliszka o pojemności 50 ml. Kolorowy i gęsty likier tworzy interesujące połączenie z wódką i jest ciekawą odmianą podczas imprezy.

Jakie kieliszki do likieru?

Według powszechnych zasad serwowania likieru, alkohol ten warto podawać w kieliszku na smukłej nóżce. Kieliszek powinien być wysoki i posiadać pojemność do 60 ml. Kieliszek do likieru ma czaszę zwężającą się ku dołowi, podczas serwowania nie powinniśmy napełniać go powyżej trzech czwartych objętości. Likierówki to przeważnie bardzo dekoracyjne i eleganckie szkło, pięknie prezentuje się na tacy, gdy stawiamy obok nich dobry likier. Przeważnie najlepsze likiery dystrybuowane są w reprezentatywnych butelkach, warto jednakże mieć pod ręką ładną karafkę do zestawu, w której zwykle podaje się likiery smakowe.

Ile procent ma likier?

Likiery alkoholowe są dość mocnymi trunkami, choć czasami ich przyjemny smak mógłby mylnie sugerować coś innego. Przeważnie likiery smakowe posiadają zawartość alkoholu w przedziale 23 – 45%, te mocniejsze czasami mylone są z nalewkami.

Likier – gdzie kupić?

Jeśli zastanawiacie się, gdzie kupić dobry likier, sklep internetowy Alkohol Online to doskonałe miejsce na zakupy. W ofercie znajdują się dziesiątki likierów – dzięki wygodnej nawigacji, można z łatwością znaleźć likiery smakowe w oparciu np. o kraj pochodzenia, zawartość alkoholu lub pojemność butelki.