Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Tequila - Sklep internetowy Alkohole Online

Tequila - Sklep internetowy Alkohole Online

Choć znana ze słyszenia, tequila ustępuje w Polsce miejsca innym wysokoprocentowym alkoholom, jak wódka czy whisky. Ma jednak niezwykle dużo do zaoferowania, smak tequili jest ciekawy i oryginalny, a celebracja jej picia to przepis na świetną zabawę w gronie znajomych. Meksykańska tequila oryginalna jest do kupienia w sklepie Alkohol Online w ciekawych odmianach.

Tequila – alkohol z latynoskim temperamentem!

Sposób picia tequili przywędrował do nas z zachodu, za oceanem to jedna z popularniejszych form zabawy w klubach i pubach – tam alkohol tequila jest niezwykle popularny, choć uważany za bardzo mocny. Wiele dostępnych butelek tequili oferowanych przez sklep Alkohol Online posiada nie tylko genialną zawartość, ale i dekoracyjną butelkę, która sprawia, że to fantastyczny pomysł na prezent.

Jak smakuje tequila?

Tequila oryginalna ma mocny, ostry i rześki posmak. Można przyrównać ją nieco do czystej wódki, ale to alkohol produkowany z agawy więc ma zupełnie inne nuty aromatyczne. Im dłużej leżakuje tequila, tym mocniejszy i wyraźniejszy aromat posiada. Niektórzy mówią, że tequila to smak Meksyku – ma w sobie coś nieprzewidywalnego, latynoski temperament, ale także swoistą szorstkość. Między innymi dlatego powstała cała procedura picia tequili, która obecnie znana jest i praktykowana na całym świecie.

Jak pić tequile?

Najbardziej tradycyjny sposób picia tequili blanco (białej) opiera się na limonce i soli. Tequila oryginalna wlewana jest do kieliszka, limonką przeciera się nasadę kciuka i palca wskazującego. W miejsce to nasypuje się szczyptę soli. PO wypiciu kieliszka tequili zlizuje się sól i przegryza to plasterkiem limonki. To świetna odmiana do typowych shotów z czystej wódki, sprawdza się zarówno w klubach, barach czy pubach, jak i na domówkach.

Niektórzy preferują picie tequili z cynamonem i plasterkiem pomarańczy. Alkohol tequila joven (złota) świetnie komponuje się z takimi dodatkami. Procedura jest dokładnie taka sama, jak wyżej opisany sposób picia tequili blanco, z tym, że sól zastępuje się cynamonem, a limonkę pomarańczą. Świetna, odświeżająca odmiana. Warto rzucić okiem na filmy w sieci, które pokazują jak się pije tequile – wiedza ta z pewnością przyda się przy niejednej okazji!

Z czym pić tequile?

Drinki z tequili są całkiem popularne, można przyjemnie połączyć nieco ostry smak alkoholu z egzotycznym sokiem, np. grejpfrutowym lub ananasowym. Tequila oryginalna doskonale miesza się z rumem, dlatego nie powinno dziwić masę receptur właśnie z taką kombinacją – uważajcie jednak, mimo świetnego smaku to prawdziwie tykające bomby – mają swoją moc! Jeśli lubicie słodkie połączenia, warto pomyśleć o dodatkach z syropu, np. grenadyny albo likieru pomarańczowego.

Tequila – ile procent ma ten alkohol?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, tequila oryginalna powinna mieć między 35% a 55% zawartości alkoholu. Powstaje z fermentowanego soku z agawy niebieskiej.

Tequila – gdzie kupić?

W Alkohol Online znajdzie się dla was najlepsza tequila. Sklep z alkoholem naszej marki oferuje aż 11 oryginalnych pozycji – wszystkie rodem z Meksyku!