Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy

Wina wytrawne - Sklep internetowy Alkohole Online

Czy jesteśmy sobie w stanie wyobrazić bardziej klasyczny, otoczony tradycją i płaszczem historii trunek, aniżeli wytrawne wina? W ich bukiecie znajdziemy setki akcentów, które zazwyczaj oddają doskonale ducha lokalnej kultury, mogą być dla nas biletem w jedną stronę, już nie tylko do Włoch lub Francji, gdzie wytrawne wina czerwone urosły do miana osobnej dziedziny, lecz także do słonecznej Bułgarii, Chile, Izraela czy Australii.

Jest 55 produktów.

Pokazano 1-50 z 55 pozycji

Wina wytrawne – klasyczne aromaty w dziesiątkach odmian!

W ofercie znajdziemy dziesiątki oryginalnych win wytrawnych importowanych – nasz sklep z winami Alkohol Online z dumą prezentuje przygotowaną kolekcję trunków. Katalog ten został przygotowany z myślą o łatwej nawigacji – wina wytrawne czerwone i białe podzielono nie tylko ze względu na szczepy, ale także kraj pochodzenia, region, rocznik i zawartość alkoholu.

Wino wytrawne – co to znaczy?

W takim typie wina wyczujemy charakterystyczną dla siebie kwasowość, jest ona dominująca nad innymi akcentami smakowymi. Wina wytrawne białe i czerwone zawierają mniej niż 4 gramy cukru na litr trunku. Ze względu na nuty aromatyczne oraz skalę kwasowości, czasem nawet ekspertom niezwykle ciężko odróżnić wina wytrawne od win półwytrawnych. Jednakże ogólna zasada jest taka, że są to wina o niskiej naturalnej zawartości słodyczy.

Ile procent ma wino wytrawne?

Większość europejskich win wytrawnych posiada zawartość alkoholu do 12%. Sklep z winami Alkohol Online oferuje zaś wina wytrawne czerwone i białe w przedziale zawartości alkoholu od 11% do 14,5%. Są to z reguł lekkie trunki, szukając silniejszych alkoholi na bazie wina warto zwrócić swoją uwagę na wzmacniane wina czerwone lub winiaki, znane pod nazwą brandy.

Wino wytrawne – do czego podawać?

Białe wina wytrawne są dość uniwersalne, mogą posłużyć zarówno jako aperitif, jak i wino serwowane do potrwa z białego mięsa, owoców morza, ryb i serów. Czerwone wina wytrawne doskonale sprawdzą się jako dodatek do potrwa smażonych, np. ryb i lekkich mies, jak również do potraw z czerwonego mięsa, dziczyzny oraz do kaczki. Eksperci zalecają podawać wina wytrawne czerwone do różnego rodzaju serów (w formie przekąsek) oraz do potraw z grzybami. Polecamy spróbować niektóre wina czerwone wytrawne z potrawami i przekąskami pikantnymi.

Wino czerwone wytrawne – jakie wybrać?

Wybór jest olbrzymi, wiele zależy od okoliczności oraz gustu samego degustatora. Do bestsellerów sklep z winami Alkohol Online zaliczyć może czerwone wina wytrawne Mezzek oraz Frontera, oba wyprodukowane ze szczepu Cabernet Sauvignon.

Ile kalorii ma wino wytrawne?

Białe wytrawne wina posiadają w kieliszku 120 ml około 79 kcal. Nieco pełniejsze, czerwone wytrawne wina posiadają w tej samej ilości około 82 kcal.

Wino wytrawne na prezent


Zachęcamy do zapoznania się z ofertą win wytrawnych pakowanych na prezent. To doskonała forma upominku zarówno dla członków rodziny, jak i w biznesie. Istnieje możliwość zapakowania alkoholu w dekoracyjną skrzyneczkę, worek upominkowy lub opakowanie prezentowe.