Wódka - Sklep internetowy Alkohole Online
Czysta wódka jest nierozerwalnie związana z kulturą krajów Środkowej i Wschodniej Europy. Polska wódka zyskała uznanie na całym świecie, a nasze krajowe marki goszczą na znamienitych stołach – pozwala to obalić mit czystej wódki jako alkoholu, który nie posiada bukietu i przypisanego sobie sposobu smakowania. Choć w hurtowniach najczęściej spotkamy popularne marki, które dedykowane są jako wódka na wesele, warto zapoznać się z rozbudowanym katalogiem i sięgnąć po nowe, wcześniej nieznane gatunki, także te importowane.
Wódka – alkohol o wieloletniej tradycji i bogatej kulturze degustacyjnej
Sklep internetowy Alkohol Online jest także internetową hurtownią alkoholi. Oprócz szerokiego wyboru gatunków czystej wódki, klienci znajdą tutaj także świetną ofertę cenową wraz z dostawą we wskazany adres – jest wygodnym i bezpiecznym sposobem na zakup wódki na wesele lub inną okoliczność. To zarówno wódka czysta, jak i zyskująca popularność wódka smakowa w dziesiątkach odmian i wariantach pojemności.
Jak pić wódkę?
Choć wydaje nam się, że każdy wie, jak pić wódkę, poprawna jej degustacja bywa zaskoczeniem. Smak wódki jest dla wielu czymś zupełnie nieznanym, gdyż przeważnie, np. na imprezach, czysta wódka podawana jest zmrożona. Tymczasem wódki posiadają smak i ciekawy, zróżnicowany bukiet. Warto podawać je w wysokich kieliszkach, w temperaturze pokojowej lub jedynie delikatnie schłodzone. Eksperci w dziedzinie historii produkcji i degustacji wódki polecają picie delikatnym łykiem około 20 ml, następnie przepłukanie ust i połknięcie. Następnie wdycha się powietrze przez usta i wydycha nosem. Choć brzmi to absurdalnie, to uznany i doceniony sposób degustacji wódki czystej, pozwalający zapoznać się z jej bukietem. Wiedząc jak pić wódkę poprawnie, można sięgnąć po znane sobie odmiany i gatunki, porównać je i zauważyć, jak bardzo się od siebie różnią.
Z czym pić wódkę? Co do wódki na zagrychę?
Niegdyś po łyku czystej wódki wąchano świeży chleb. Dzisiaj oczywiście potraw na stole nie brakuje, toteż tzw. zagrycha do wódki może mieć dość zróżnicowany charakter. Oprócz klasyki, czyli ogórka lub kiełbaski, dobrze jest zadbać o tłuste i wyraziste potrawy mięsne, ale pokrojone na drobne kawałki, tzw. kęsy. Eksperci polecają próbować wódkę w temperaturze pokojowej wraz z potrawami rybnymi oraz wegetariańskimi.
Czym popijać wódkę?
Degustacja wódki czystej lub smakowej bywa przyjemna, ale przy niesie też za sobą oczywiste konsekwencje dnia następnego. Popijanie wódki odpowiednim napojem pozwoli na przyjemniejsze spożycie, ale też zminimalizuje „skutki picia wódki”. Wódka czysta kojarzona jest z napojami gazowanymi, jednak nie poleca się tego typu mieszanin. Lepiej wybrać np. niegazowaną lub mineralną wodę z dodatkiem cytryny – napój ten odpowiednio nawodni nas podczas zabawy i będzie nieoceniony podczas procesów metabolizmu alkoholu.
Ile procent ma wódka?
Tradycyjna wódka czysta w Polsce powinna mieć zawartość alkoholu na poziomie 40%. Co ciekawe, mimo nazw handlowych, alkohole z zawartością poniżej 37,5% alkoholu nie są uznawane w Unii Europejskiej za wódkę. Cóż, odpowiednia moc jest cechą szczególną wódki i niech tak pozostanie.
Ile kalorii ma wódka?
Wódka należy do alkoholi dość kalorycznych – w 100 gramach wódki czystej znajdziemy około 231 kcal.