Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
Alkohol na wesele - jaki i gdzie kupić?

Alkohol na wesele - jaki i gdzie kupić?

Data publikacji: 2019-06-25

Są takie rzeczy, które zapisały się w polskiej tradycji weselnej na lata, wielkimi zgłoskami. Wśród tych, można by rzec, fundamentów dobrej zabawy znajduje się oczywiście wódka weselna. Dlaczego alkohol na wesele jest taki ważny? Cóż, to przecież „woda ognista” rozplątuje języki, porusza nogami w tańcu, podkręca humor i zapewnia szeroki uśmiech przez całą noc! I choć zdarzają się przyjęcia tego typu „na trzeźwo”, jest to zdecydowanie mniejszy odsetek. Przygotowaliśmy dla was poradnik, z którego dowiecie się jaki alkohol na wesele kupić, a także który trunek nosi miano najlepszej wódki na wesele.

Jaki kupić alkohol na wesele?

Wódka na wesele to podstawa, bez niej nie odbędzie się główna uroczystość weselna. Oczywiście bankiety z whiskey czy kolorowymi drinkami stają się modne, ale nie można zaliczyć ich do tradycyjnej biesiady. Oprócz wódki weselnej trzeba pomyśleć o co najmniej dwóch innych gatunkach alkoholi. W cenniku hurtowni alkoholi zwróć uwagę na szampan oraz wino czerwone.

Szampan to alkohol na wesele, który kupuje się z myślą o wejściu na sale, kilka do kilkunastu butelek starczy, by wznieść toast za parę młodą. Zwykle na sali nie znajduje się wielu koneserów prawdziwego szampana, którego butelka kosztuje średnio ponad 200 zł – kto kupuje za taką cenę alkohol na wesele… Wystarczy klasyczne wino musujące imitujące szampana – w hurtowni alkoholi doradzą, co najczęściej wybierają młodzi na tę okazję.

To, ile kosztuje alkohol na wesele może mocno rzutować na koszta całej uroczystości, dlatego warto odwiedzać hurtownie alkoholi z chłodną głową. To samo w przypadku kupowania alkoholi online. Cena jednostkowa może wydawać się niska, ale w przeliczeniu na większą liczbę butelek – portfel może ucierpieć! Uwaga ta tyczy się drugiego rodzaju alkoholu na wesele, czyli wina. Wino to zwykle dodatek dla osób, które nie preferują wódki weselnej. Jakie wino na wesele? Najbezpieczniej kupować znane marki rynkowe ze średniej półki, do 20 zł za butelkę. Nie okryjemy się wstydem, a nawet dla wybredniejszych gości tego typu alkohol weselny będzie smaczny i przystępny.

alkohol na wesele

Gdzie kupić alkohol na wesele?

To ważna decyzja – od tego, gdzie alkohol na wesele kupimy, zależeć będzie, czy zaoszczędzimy, czy też przyjdzie nam słono przepłacić. My polecamy wam dwie możliwości. Pierwszą z nich jest odwiedzić hurtownie alkoholi. Ceny wódki na wesele w tym miejscu są od kilkunastu do nawet kilkudziesięciu procent niższe, niż w sprzedaży detalicznej, ceny mogą różnić się w zależności od ilości.

Im więcej gości uwzględniamy, tym lepsze ceny wódki na wesele możemy dostać od hurtownika. Specjalista zwykle doradzi też, jaka jest dobra wódka na wesele, podpowie gatunek, niektórzy też dają możliwość zwrotu zbyt dużej ilości zakupionego alkoholu – to świetny interes, jeśli chcemy dla świętego spokoju kupić więcej wódki weselnej, niż wyszło nam z obliczeń. Cennik hurtowni alkoholi może się różnić w zależności od regionu, czasem warto wyjechać kilkadziesiąt kilometrów od dużego miasta, by wyraźnie odczuć różnicę i realnie zaoszczędzić na alkoholu na wesele.

Alkohole online to także bardzo popularna forma robienia zakupów na uroczystości weselne. Wiele sklepów internetowych z alkoholem na wesele funkcjonuje na zasadzie „zdalnej hurtowni”. Oferują tam preferencyjne ceny, szybką i bezpieczną dostawę dowolnej ilości pod dom lub na salę weselną. Jeśli w trakcie organizowania wesela nie mamy czasu na szukanie najlepszej okazji w naszej okolicy to kupno wódki na wesele w miejscu, gdzie oferują alkohole online jest bardzo fajną i wygodną alternatywą. Sporo ludzi korzysta właśnie z tej formy kupowania alkoholu, gdy nie posiadają swojego auta i nie mają gdzie przechowywać skrzynek z wódką weselną.

alkohol na wesele hurtownia

Ile alkoholu na wesele?

Ilości są szalenie ważne, jeśli źle obliczymy ilość alkoholu na wesele, to w trakcie uroczystości może stać się katastrofa – zabraknie pełnych butelek! Dlatego dobrze policzmy wpierw ile wódki na wesele i poprawiny jest nam potrzebne. Na uroczystość tę należy liczyć 0,5 l wódki weselnej na „ pijącą głowę”. Ważne też jaki alkohol na wesele będzie przypisany do danego gościa – dobrze oceńmy, kto preferuje wino, piwo czy drinki, a kto będzie pił wódkę na wesele w sposób tradycyjny. Nie trzymajmy się tego jednak zbyt sztywno – z doświadczenia wiemy, że część gości zarzeka się, że nie tknie wódki weselnej, jednak po kilku chwilach spędzonych na biesiadzie, daje się namówić i dołącza do picia. Do ilości butelek wódki na wesele, jaką obliczysz, dodaj jeszcze 10%. To bezpieczny bufor – tak dla świętego spokoju.

Jak już wspomnieliśmy ważne, by uwzględnić ile wódki na wesele z poprawinami. Czy w ogóle w poprawiny postawimy mocny alkohol? Tradycja nieco się zmienia, młodzi nie lubią dwudniowego pijaństwa, dlatego częściej w niedzielę serwowane są piwa, wina i lekkie drinki. Przyklaskujemy tej modzie – to zdrowsze i elegantsze. Jeśli właśnie tak chcecie zaplanować poprawiny, to w hurtowni alkoholi zróbcie zakupy powiększone o piwo lub wina musujące – gatunek alkoholu na poprawiny zależy już tylko od waszego uznania i upodobania waszych gości.

Najlepsza wódka na wesele

Chcemy uniknąć promowania konkretnej marki, dlatego fragment ten opieramy o doświadczenia sklepu Alkohole Online, czyli internetowej hurtowni alkoholi na wesele. Zaczerpnęliśmy języka i wychodzi na to, że najbardziej poważana jest wódka Stock na wesele. W dalszej kolejności wódka Wyborowa, Finlandia, a także ostatnio elegancki Amundsen. Dlaczego Stock? Najlepsza wódka na wesele powinna łączyć w sobie dobrą cenę, ładną butelkę no i oczywiście wspaniały smak. Stock wyrobił sobie dobrą markę na naszym rynku bo ma świetną powtarzalność – jest to dobra wódka na wesele, bo zawsze smakuje tak samo. Ma też dozownik, który ułatwia rozlewanie alkoholu na wesele gościom.

Finlandia i Amundsen są ostatnimi czasy w modzie – to alkohol na wesele z nieco wyższej półki cenowej. Taka wódka weselna opinie ma znakomite wśród większości społeczeństwa – młodzi kupują ją więc nie tylko dlatego, by dobrze smakowała, ale podnosiła prestiż uroczystości i była swoistą ozdobą na stole. Dobrą wódką na wesele jest także, doskonale wpisujący się w charakter biesiadny, Pan Tadeusz. Z kolei zdecydowanie najciekawszy design z komercyjnych wódek weselnych prezentuje czarna Żubrówka. Trzeba mieć jednak nieco odwagi, by postawić butelkę w tym kolorze akurat na weselnym stole (to zaskakujące, ale młodzi chętnie po nią sięgają w hurtowniach alkoholu online).

Tania wódka na wesele

To ile kosztuje wódka na wesele ma spore znaczenie – tak jak już wspomnieliśmy, decyduje ona w pewien sposób o prestiżu całej uroczystości. Kupienie taniej wódki na wesele oczywiście obniży koszta organizacji tej imprezy, ale może zepsuć wizerunek gospodarzy. Niestety, tania wódka weselna jest zwykle także kiepska w smaku i picie jej to prawdziwy koszmar. Niedobra wódka na weselu to pierwszy krok w kierunku katastrofy – zdecydowanie odradzamy oszczędzanie na alkoholu na wesele!

wódka weselna