Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
TOP 3: Alkohole na prezent dla gentlemana

TOP 3: Alkohole na prezent dla gentlemana

Data publikacji: 2019-09-09

Degustacja alkoholi, zwłaszcza tych gatunkowych, związana jest ze swoistą ceremonią. Dobre trunki należy pijać tylko w odpowiednim czasie i warunkach, koniecznie z pełną świadomością aromatu oraz pochodzenia i historii tegoż alkoholu. Jeśli wśród naszych bliskich mamy takiego entuzjastę, to z całą pewnością warto rozważyć alkohol na prezent przy kolejnej okazji. Aby podarunek był wyjątkowy, warto sięgnąć po bardziej oryginalne pozycje. Jaki alkohol spodoba się mężczyźnie? Oto nasza lista TOP 3.

Numer 3 – Metaxa 7*

Na widok tej eleganckiej butelczyny zaświecą się oczy każdego konesera. Metaxa 7* to bowiem alkohol z najwyższej półki. Idealnie nadaje się na prezent, ze względu na wspaniały design etykiety oraz fakt, że dystrybuowana jest na polski rynek w pięknym, złocistym kartonie.

Co do smaku, Metaxa 7* to swoiste połączenie brandy z delikatnym winem Muscat. Producent, w ściśle chronionej formule, zadbał o to, by wyczuwalne były aromatyczne nuty wanilii i płatków róż. Sekretem pozostaje przede wszystkim mieszanka ziół, którą przyprawiana jest Metaxa 7*.

To zdecydowanie jedna z najbardziej subtelnych pozycji, jakie możemy zafundować gentlemanowi – Metaxę pija się bowiem w niewielkich ilościach i przy wyjątkowych okazjach. W sprzedaży internetowej można dostać ją za ok 90 – 100 zł za butelkę o pojemności 0,7 L. Za nieco ponad 50 zł można także dostać Metaxę 5*, o mniej bursztynowym kolorze i nieco bardziej owocowym aromacie.

Numer 2 – Wild Turkey Bourbon

Męski – takim przymiotnikiem najlepiej opisać bourbon tej marki. Solidna pozycja, znana wśród koneserów za moc i charakter oraz głębię dębowego aromatu. Ponad 150 letnia tradycja produkcji Wild Turkey, alkoholu pochodzącego z Kentucky, oparta jest na połączeniu 6, 7 i 8 letnich destylatów w odpowiednich proporcjach. To także alkohol o typowej sobie mocy ponad 50%, mimo tego zachowujący klasę i bogactwo smaku. Bourbon Wild Turkey to rodzinna receptura przekazywana z ojca na syna. Dziś na straży tego wyjątkowego, lekko miodowego w smaku bourbonu, stoi Jimmy Russel, a sztuki destylowania podpatruje od niego syn – Eddie.

To właśnie ten amerykański, wyjątkowy charakter, na który składa się nie tylko doskonały bourbon, ale również tematyczna etykieta oraz wyjątkowo ciekawa historia, sprawiają, że Wild Turkey to rewelacyjny alkohol na prezent. Smakując bursztynowy trunek w dobrym towarzystwie można na chwile przenieść się myślami na bujany fotel, gdzieś na drewnianym ganku w Kentucky…

Numer 1 – Tequilla Sierra Reposado

Wybraliśmy tę nieoczywistą propozycję jako nasz numer jeden, aby nieco przełamać stereotyp współczesnego gentlemana. Któż bowiem powiedział, że mężczyzna z klasą nie lubi od czasu do czasu zabawić się na całego, oczywiście z typową sobie elegancją? Alkohol na prezent w elektryzującym stylu to Tequilla Sierra Reposado.

Oryginalny trunek, produkowany w tradycyjnych, miedzianych kotłach, a następnie leżakujący przez niemal rok w dębowych beczkach, jest wart każdej wydanej na niego złotówki. Meksykański temperament z całą pewnością przełamie nieco klasyczne gusta gentlemana i stworzy pretekst do wspólnego smakowania. Któż bowiem nie lubi pić tequilli z solą i cytryną, zacieśniając przy tym znajomości i zostawiając za sobą codzienne stresy? Polecamy!

Zobacz również: Alkohol na wesele