Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
Jaki alkohol na wesele? Podpowiadamy, co najbardziej lubią pić goście weselni!

Jaki alkohol na wesele? Podpowiadamy, co najbardziej lubią pić goście weselni!

Data publikacji: 2019-09-09 - Kategoria: Blog

Uczta weselna to wielkie wydarzenie. Przygotowania do niej trwają miesiącami, a każdy detal musi być idealnie dopasowany do gustów pary młodej. Jednak nawet najlepiej przygotowane wesele może stracić swój urok, jeśli zaniedbamy dobór trunków. Wódka na wesele powinna być dobrana przede wszystkim z myślą o gościach. Nawet jak jesteśmy abstynentami albo na co dzień preferujemy lżejsze alkohole, wódka weselna to pozycja obowiązkowa. Podpowiemy wam, jak zadbać o ten aspekt na swojej uroczystości!

Jaki alkohol na wesele?

Jeśli macie w ręku zaostrzony ołówek i kartkę z notatnika, to warto zrobić sobie małą ściągę. Alkohol na wesele powinniśmy kupować w następującej kolejności:

  • dobra wódka na wesele,

  • szampan na przywitanie gości,

  • wino lub piwo, aby pozostawić wybór gościom,

  • w zależności od preferencji i stylu – mocniejsze trunki, np. whiskey.

Wódka na wesele to sprawa kluczowa. Nie liczy się tylko ilość, ale także jakość. W Polsce najlepsza wódka na wesele, czyli bestseller w niemal każdej hurtowni alkoholi, to Stock. To wódka weselna, na której przykładzie można śmiało wyliczyć cechy dobrego alkoholu:

  • powtarzalny smak i jakość,

  • ładna, smukła butelka, którą można uroczo przystroić,

  • dozownik, który ułatwia uzupełnianie kieliszków,

  • bardzo dobry stosunek ceny do jakości,

  • uznana marka wśród Polaków.

W ostatnich latach na polskich stołach weselnych znajdziemy także mniej popularne wódki weselne. Dobre opinie zbiera Pan Baczewski, Pan Tadeusz oraz Absolut. Często państwo młodzi decydują się też na Finlandię. To uznana marka na rynku – oprócz tego, że to wysokiej klasy czysta wódka na wesele, jest także symbolem wystawności i rozmachu, bo to zdecydowanie wyższa półka cenowa.

Polecamy nie oszczędzać w tym aspekcie – tania wódka na wesele to przepis na katastrofę. Nie ma nic gorszego jak krzywiący się z niesmakiem goście, którzy dopiero co zasiadają do stołu. Wódka weselna z niskiej półki to przede wszystkim wtopa wizerunkowa.

Alkohol na wesele – dodatkowe pozycje

W zależności od formy zabawy weselnej oraz preferencji gości, uzupełnieniem wódki weselnej będą alkohole lżejsze, jak wino czy piwo. To wręcz obowiązek gospodarza, by pozostawić wybór alkoholu na wesele samym gościom. W hurtowni alkoholi doradzą nam oczywiście co sprzedaje się najlepiej, ale w dobrym tonie jest podpytać gości, co pijają z przyjemnością, by przygotować dla nich ich ulubione trunki.

Rosnącą popularnością cieszą się w Polsce także piwa bezalkoholowe. Z myślą o kierowcach oraz abstynentach można także zakupić kilka zgrzewek. Nie zapominajmy również o tych, którzy są po drugiej stronie bieguna i zamiast wódki na wesele czy wina, wolą kilka lampek dobrej whiskey czy koniaku.

Najłatwiej dobrać alkohol na wesele temu, kto dobrze zna gusta gości i ma z nimi dobry kontakt – krótka, niezobowiązująca konsultacja z całą pewnością pomoże w zakupach, możemy śmiało to polecić!