Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
Alkohole, które poprawią nastrój w jesienne wieczory

Alkohole, które poprawią nastrój w jesienne wieczory

Data publikacji: 2019-09-09

Deszczowe popołudnia i wieczory w drugiej połowie kalendarza zmuszają nas w pewnym stopniu do spędzania wolnego czasu w domowym zaciszu. To doskonały czas do eksperymentowania z alkoholami – długie godziny przy ulubionym serialu, grze planszowej lub plotkach ze znajomymi, przyjemniej mijają z kieliszkiem dobrego trunku pod ręką. Przygotowaliśmy dla was kilka nieoczywistych propozycji, których warto szukać na sklepowych półkach oraz w ofercie alkoholi online!

Campari Bitter z sokiem pomarańczowym

Jako alternatywę dla doskonale znanego, raczej wakacyjnego alkoholu, jakim jest Aperol, możemy polecić oryginalny Campari Bitter. To pozycja doskonale znana w północnej części Włoch, szczególnie w Mediolanie, chociaż natrafimy na niego w dobrze zaopatrzonych sklepach z alkoholami lub w sprzedaży online. Campari to aperitif, którego kompozycja składa się z mocno aromatycznych owoców i ziół. Alkohol ten wprost tętni klimatem kojarzonym z południową częścią starego kontynentu. Najlepiej zmieszać go z dobrej jakości sokiem z pomarańczy.

Campari Bitter, jak sama nazwa wskazuje, posiada lekką nutkę goryczy, dlatego słodki, cytrusowy smak idealnie ją zbilansuje. Drink Campari z sokiem pomarańczowym pięknie komponuje się w dużych, ozdobnych szklankach ze słomką, jest więc świetną pozycją do podania przy gościach. Ostrzegamy jednak – pod przyjemnym, egzotycznym smakiem czai się 25% zawartości alkoholu, dlatego warto pić z umiarem.

Wódka Soplica Orzech Laskowy z mlekiem

Jeśli jeszcze nie próbowaliście drinku, który zwany jest najczęściej „monte” (przez skojarzenie smakowe z popularnym, orzechowo-mlecznym jogurtem), to jesienny wieczór będzie idealnym tłem. Potrzebna wam będzie wódka smakowa – Soplica Orzech Laskowy. Jest to alkohol mocno zawiesisty i słodki, pijany solo w małych ilościach ponoć dobrze działa na żołądek, w większych zaś… wręcz odwrotnie. Chwała więc temu, kto wymyślił połączenie schłodzonej wódki Soplicy o smaku orzechowym z mlekiem.

Aksamitny smak orzecha laskowego, zanurzonego w mleku jest wart każdej ceny. Połączenie to prawie całkowicie zabija posmak alkoholu, zastępując go miłą dla podniebienia słodyczą. Alkohol ten jest świetną propozycją na dłuższy seans filmowy. Wciąga bowiem lepiej niż najbardziej wciągająca kinowa fabuła!

Aromatyczna herbata z Golden Rum

Mamy dla was jeszcze jedną propozycję, jak wykorzystać rum w jesienne wieczory. Jeśli aura za oknem zmusza już do noszenia ciepłych skarpet i okrywania się kocem pod samą szyję, to polecamy herbatę z alkoholem Golden Rum. To oryginalny trunek, pochodzący ze słonecznych wysp karaibskich, produkowany na bazie trzciny cukrowej według starej receptury. Idealnie uzupełni aromatyczną, owocową herbatę w słodkawy posmak rumu, rozgrzeje i poprawi nastrój, a niektórzy twierdzą, że również zahartuje w okresie przesilenia i wzmożonej zachorowalności.