Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
Jak podajemy alkohol?

Jak podajemy alkohol?

Data publikacji: 2018-08-15

Do różnych drinków wybierzmy różne rodzaje szklanek. Na przykład, nigdy nie podawajcie whisky w kieliszku do martini czy w wysokiej szklance. Do whisky najwłaściwszym wyborem będzie niska szklanka, z grubym dnem. Szklanka typu Old Fashioned.

Do szampana i wina musującego wybieramy wysokie, smukłe kieliszki. Są bardzo charakterystyczne. Tego kieliszka nie dekorujemy w żaden sposób, ani wisienką, ani cebulką, ani oliwką.

Long drinki, czyli takie, które mają więcej składników, a alkohol mieszany jest z różnymi napojami czy syropami, podajemy w szklankach typu collins lub highball. Collinsy są smuklejsze i wyższe. Highball cięższe i bardziej przysadziste. Oczywiście możemy takiego drinka podać również w szklance Old Fashioned, ale efektywniej będzie wyglądał w wysokiej.

Short drinki, czyli takie których nie rozcieńczamy napojami, ale są po prostu mieszaniną alkoholi podajemy w kieliszkach do martini.

Koniak lub brandy pijamy w pękatych kieliszkach na krótkich nóżkach. Trzymamy go za czaszę, tak aby ogrzewać alkohol i wydobywać jego aromat.

Wino czerwone podajemy w kieliszkach z lekkiego, cienkiego szkła, z dużą zwężającą się czaszą. Za to białe podajemy w kieliszkach z mniejszą czaszą za to z wyższą nóżką.

A jakie alkohole Wy lubicie najbardziej?

Zobaczcie: alkohole w naszej ofercie.