Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
Podróże szlakiem alkoholu - Gruzja

Podróże szlakiem alkoholu - Gruzja

Data publikacji: 2018-08-12

Oto moje propozycje:

Zwiedzanie zacznijmy od Tibilisi, to piękne miasto gdzie harmonijnie stare łączy się z nowoczesnym. Możecie też pojechać kolejka linową do Zamku Narikala z którego rozciąga się widok na całe miasto.

Ushguli - wioska położona najwyżej w całej Europie (2200 m n.p.m.), jest ona odcięta od świata w okresie jesienno-zimowym, więc jeśli chcecie ją odwiedzić to tylko wiosną lub latem.

Mccheta - religijna stolica Gruzji, miasto wpisane jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na wzgórzach wokół miasta położony jest piękny Monastyr Krzyża, z którego rozpościera się przepiękny widok na miasto, rzekę i wzgórza. Przełęcz Krzyżowa - z przepięknym widokiem na Kaukaz.

A co jeść w Gruzji?

Koniecznie, ale to koniecznie Chaczapuri, czyli placek wypiekany z ciasta drożdżowego wypełniony słonym serem. Można spotkać też modyfikacje tego dania i placek wypełniony będzie na przykład mięsem lub szpinakiem.Chinkali - pierogi z mięsem i rosołem.  Pyszne, delikatne, naprawdę warto spróbować. Badridżani - grillowany bakłażan wypełniony pastą z orzechów. Czkmeruli - kurczak w sosie ziołowo-maślanym. Przepyszny.

A czego się napić w Gruzji?

Jeśli chodzi o napoje bezalkoholowe to przede wszystkim woda - prawdziwy skarb Gruzji - woda pochodzi z regiony Mały Kaukaz. Następnie warto spróbować oranżady estragonowej. Jeśli chodzi o alkohole to oczywiście wino, tradycja winiarska w tym kraju sięga 8 tysięcy lat. I jest ono w tym kraju naprawdę wyborne. Koniak jest również bardzo popularny, zwłaszcza ten pochodzący z Gori - miejsca urodzenia Stalina. Jeśli będziecie szukać wódki to musicie sięgnąć po Chachę - wódkę z winogron.

To co? Jedziemy?:)

Zobacz również: wino w naszym sklepie