Twoje zamówienie close
Łącznie do zapłaty: 0,00 zł
Kontynuuj zakupy
Impreza tematyczna - Azja.

Impreza tematyczna - Azja.

Data publikacji: 2018-09-25

Czego potrzebujemy żeby taka impreza wyszła doskonale? Stroje: na przykład kimono damskie, wachlarze, kimono karate itp. Do tego: miseczki i pałeczki bambusowe, mogą być też papierowe parawany z azjatyckimi wzorami.

Co można przygotować do jedzenia?

Spring Rolls - proste, a ich farsz zależy od naszej fantazji. Mogą to być same warzywa, może być dodatkowo mięso. Zawijamy nasz farsz w papier ryżowy i smażymy na złoty kolor na oleju. Pamiętajcie żeby nadać im azjatycki smak. Przydadzą się takie przyprawy jak: kumin, chili, pięć smaków.

Jeżeli mamy jakąś wprawę w kuchni możemy pokusić się o zrobienie sushi. Na przykład Hoso maki, Futo maki, Nigiri. Będzie potrzebowali do tego specjalnego ryżu do sushi i bardzo świeżej ryby: łososia, tuńczyka lub krewetek, również świeżych.

Dim sun - chińskie pierożki gotowane na parze lub smażone na głębokim oleju. I znowu: ich farsz zależy od Waszej kreatywności. Mogą być nawet z owocami. Gotować je należy w specjalnych bambusowych koszyczkach.

A co pijemy na takiej imprezie?

Oczywiście dobrym wyborem będzie chińska herbata. Ale też wszelkiego rodzaju soki z mango, aloesem, gujawą, zimowym melonem, liczi.

A jaki alkohol?

Najpopularniejszym alkoholem z tamtych stron, jest chyba sake - japoński napój alkoholowy ze sfermentowanego ryżu. Ale jest też wino ryżowe. Są też różnego rodzaju wódki: np. Maotai.

Ja zrezygnowałam tylko z muzyki azjatyckie. Nie przekonała mnie. A Was?:)

Zobacz również: wódki białe w naszym sklepie